04. 05. 2014.

U Tešnju održano XV Državno Bodybuilding i fitness prvenstvo

U subotu, 3. maja u Sportskoj dvorani u Tešnju održano je XV državno prvenstvo u bodybuildingu i fitnessu. Brojni posjetitelji prvenstva imali su priliku gledati takmičare u dvanaest najavljenih kategorija.

Titulu apsolutnog pobjednika već treći put za redom osvojio je Adnan Gosto koji je nastupio u kategoriji do 90 kg. Zlatne medalje pripale su i Danijelu Remiću (preko 90 kg), Mirnesu Husanoviću (do 80 kg), te Mirzi Mešiću (do 70 kg).

Posebno ističemo nastup Nadira Hajre, koji je nastupio u wheelchair kategoriji. Nastup ovog momka, o kome ćemo kasnije više pisati bio je ispračen gromoglasnim aplauzom od samog početka, pa sve do kraja.

Dominaciju u juniorskoj kategoriji očekivano je potvrdio Damir Bošnjaković, koji će kako saznajemo nastupiti na Balkanskom prvenstvu gdje će svoje tijelo dovesti pred najveći ispit ove godine.

Belmir Berberović, prošlogodišnji prvak evrope u athletic fitnessu, ove godine na Državnom prvenstvu nastupio je u kategoriji physique, te i u ovoj kategoriji uzeo zlatnu medalju.

Zlatne medalje u clasic bodybuildingu pripale su Alenu Ahmethodžiću u kategoriji preko 180 cm i
Edisu Hasiću ispod 180 cm.

U ženskim kategorijama zlata su osvojile Dijana Huskić u kategoriji bodyfitness i Sanela Šehović u bikini kategoriji.